Leave your phone and we will contact you!
Or you can call us yourself:
0951503591

Чому 3D-друк смолою такий складний

3D-друк смолою не так популярна, як 3D-друк FFF, хоча вона широко доступна. Чому це так?
Більшість операторів настільних 3D-принтерів починають з 3D-принтерів в стилі FFF, в яких в якості матеріалу використовуються намотані нитки. Ці машини працюють досить добре, і навіть початківці оператори можуть умовити їх виробляти корисні предмети. Сьогодні на ринку представлені буквально сотні варіантів настільних 3D-принтерів FFF.
Однак на ринку також є велика кількість полімерних 3D-принтерів.
Смоляні 3D-принтери мають ряд істотних переваг перед 3D-печаткою FFF:
* Вони забезпечують чудову якість продукції, особливо з гладкою поверхнею.
* Вони працюють безшумно
* Вони можуть створювати об'єкти з надзвичайно високою роздільною здатністю, які підходять для невеликих предметів, таких як ювелірні вироби.
* Вони можуть використовувати широкий вибір матеріалів, в тому числі не тільки полімери, а й кераміку.
* Зазвичай вони займають дуже мало місця на столі або столі.
* Вони можуть виробляти вироби з термореактивного полімеру, які можуть мати більш високий термічний опір.
З урахуванням цих перерахованих переваг може бути цікаво, чому операторів 3D-принтерів на основі смоли так мало в порівнянні з операторами 3D-принтерів FFF.
Виявляється, є і ряд недоліків, деякі з яких істотні. Давайте подивимося на найважливіші фактори.
3D-друк смолою може бути складним завданням
Ви просто натиснули кнопку «друк»? Ні, насправді це набагато складніше, і все пов'язане з опорними структурами.
Свежеотвердевшая смола все ще досить тендітна і легко гнеться. Таким чином, коли ви друкуєте об'єкт на 3D-принтері, він звисає з робочою пластини і відчуває навантаження від сили тяжіння і відшаровує нові шари від дна резервуара для смоли. Ці напруги можуть спотворити відбиток ненавмисної форми або навіть призвести до повного збою друку.
Це означає, що потрібна значна кількість допоміжного матеріалу. Але почекайте, хіба вони не генеруються автоматично? Так, але в багатьох системах програмного забезпечення для різання смоли автоматично створювані опори жахливі. Вони можуть бути дуже щільними, викликаючи проблеми з якістю поверхні, або занадто розрідженими, викликаючи проблеми, описані вище.
У багатьох випадках оператор змушений утомливо проектувати унікальну опорну структуру для об'єкта, а іноді потрібно кілька ітерацій, щоб зробити її правильною.
Оператори 3D-принтерів зі світу FFF вважають, що структури підтримки схожі. Це не так, і для досягнення успіху потрібно зовсім інший стан розуму.

3D-відбитки зі смоли можуть бути слабкіше
  • Хоча 3D-відбитки зі смоли можуть бути більш високої якості і дозволу, вони можуть бути слабкіше, ніж еквівалентні деталі, виготовлені на системах FFF. Частково це через типів матеріалів, але також через процес полімеризації, який іноді не дає таких міцних зв'язків.
    Є ще один ефект: УФ-світло. Цей тип світла використовується для початкового затвердіння смоли до бажаної геометрії, але він також використовується для затвердіння деталі після завершення 3D-друку. Зазвичай це робиться в окремій УФ-камері.
    Проблема в тому, що якщо деталь, надрукована на 3D-принтері, використовується на відкритому повітрі, вона піддається ще більшому впливу ультрафіолетового випромінювання від сонця. Цей ультрафіолетове світло продовжує лікувати об'єкт, і це може викликати проблеми. Смоли низької якості фактично призводять до потрісканим 3D-відбитками після багаторазового впливу ультрафіолету. Начебто ви занадто сильно вилікували об'єкт.
    Як і в будь-якому додатку для фотограмметрії, вам знадобиться тонна (наприклад, більше сотні) якісних зображень, щоб отримати гідну 3D-модель з Object Capture.
  • Захоплення об'єктів працює шалено швидко, на обробку 112 моїх зображень йде всього пара хвилин.
  • Зображення слід робити в портретному режимі iPhone, який включає інформацію про глибину в кожному зображенні.
  • Тонкі структури зазвичай не беруться, але цього можна очікувати від більшості фотограмметричних систем. Швидше за все, камера глибини їх не бачить
  • Захоплення об'єктів може правильно заповнювати прогалини в створеній 3D-моделі, і по завершенні їх можна майже надрукувати.
  • Кольорове текстурирование передбачено, і вони дуже хорошої якості
  • Експортовані дані мають формат .OBJ, який легко конвертується в формати для друку, такі як .STL або .3MF
3D-друк смолою брудна (і токсична)
Нарешті, 3D-друк смолою - брудна справа, в якому зазвичай використовуються токсичні рідини. Більшість фотополімерних смол містять токсичні хімічні речовини, що використовуються для процесу затвердіння. Після полімеризації предмети абсолютно безпечні, але в рідкому вигляді вони можуть бути токсичними при контакті зі шкірою або легкими. Ця токсичність зазвичай проявляється після багаторазового впливу, тому оператори смоляних 3D-принтерів можуть бути заколисують думкою: «Все в порядку». Це необхідний етап постобработки для 3D-принтера на основі смоли - змити залишилася токсичну рідку смолу. Зазвичай це робиться за допомогою ванни з IPA, але деякі смоли можна змити простою водою.
Ця прання переносить рідку смолу з відбитка в промивну рідину. Тепер у вас є резервуар з токсичною рідиною, водою або IPA. Гірше того, IPA легко запалюється, що вимагає додаткових заходів безпеки.
Токсичність вимагає, щоб оператори 3D-принтерів на основі смоли завжди використовували відповідні одноразові рукавички і засоби захисту очей при роботі зі смолою.
Чи варто використовувати полімерні 3D-принтери?

Після всієї цієї інформації ви можете переглянути свій план використання 3D-принтера на основі смоли. Я рекомендую продовжувати використовувати полімерні 3D-принтери, але завжди усвідомлюючи, що вони сильно відрізняються від 3D-принтерів FFF і вимагають особливого поводження.
Багато людей успішно використовують смоляні 3D-принтери з робочими процесами, що сильно відрізняються від машин FFF. Ви теж можете зробити це, якщо по-іншому ставитеся до полімерних 3D-принтерів.
Как вам эта новость?