Зараз ми друкуємо безкоштовно або по собівартості деталі для потреб ЗСУ та ТРО. Якащо у вас є можливіть допомогти матеріалом або долучитись до спільного друку тисни на кнопку.
Слава Україні!
Зараз ми друкуємо безкоштовно або по собівартості деталі для потреб ЗСУ та ТРО. Якащо у вас є можливіть допомогти матеріалом або долучитись до спільного друку тисни на кнопку.
Картка для донату на закупівлю матеріалу.
4149 6293 1771 7247 - ПриватБанк Лозовий Д.О.
Як ви можете допомогти перемогти орків?
Leave your phone and we will contact you!
Or you can call us yourself:
0951503591

Що таке «жорсткий PLA» і навіщо він вам потрібен?

Зараз існує безліч джерел «жорсткого PLA», але що це за загадковий матеріал і чому він набирає популярність?
Я побачив оголошення від постачальника філамента Filamentive, який недавно випустив свою версію під назвою «PLA Tough». Кажуть, що це «матеріал промислового класу», який забезпечує додаткову міцність, очевидно, збільшуючи ударостійкість на 750%.
Те ж саме і з іншими джерелами, які також надають «жорсткі» варіанти матеріалів з PLA.
Потрібно пройти трохи історії, щоб зрозуміти, як ми прийшли до миру Tough PLA.
АБС, перший матеріал для 3D-принтера
В оригінальних настільних 3D-принтерах, вперше випущених близько десяти років тому, не використовувався PLA. Замість цього вони використовували АБС. Це сталося через те, що в той час ніхто насправді не виробляв нитка для 3D-принтера. Якщо клієнт купив 3D-принтер, у нього повинен бути джерело матеріалів, і хтось придумав використовувати в якості матеріалу «зварювальний дріт з АБС-пластика». Цей товар був повсюдно доступний в торгових точках, пропонуючи покупцям необхідні матеріали.
Ця частина працювала, але у ABS були проблеми, особливо на неймовірно примітивних машинах того часу. Уявіть, наприклад, спробу 3D-друку ABS на неопалювальній акрилової друкованої пластині, покритої синьою малярською стрічкою, за допомогою 3D-принтера відкритого формату.
Зараз це звучить смішно, та й тоді це було насправді. АБС має значну усадку при охолодженні, і це, без термічних допоміжних засобів, викликало сильну деформацію майже кожного 3D-відбитка. Я знаю це, тому що це трапилося зі мною.
Введення PLA
Потім відбулося дещо цікаве: був представлений PLA.
Це було одкровенням, яке різко прискорило впровадження настільних 3D-принтерів, тому що їх було набагато простіше друкувати на 3D-принтері. Друк при набагато нижчій температурі означала, що температурний градієнт був менше, і, отже, відбувалося менше викривлення. Тоді стало можливо без особливих проблем друкувати на 3D-принтері більш дрібні об'єкти на неопалюваних поверхнях.
Але за перевагами НВАК ховалися дві важливі проблеми.
По-перше, більш низька температура розм'якшення означала, що об'єкти з PLA постраждають в теплих середовищ. Наприклад, автомобільний тримач для смартфона може прогнутися в літню спеку, так як температура всередині автомобіля в літній день може досягати 50-60 ° C.
Друга проблема - це крихкість. Об'єкти з PLA досить тверді, і це означає, що якщо їх впустити, вони можуть тріснути. Насправді, вони, ймовірно, тріснуть, що я занадто часто відчував.
У ABS не було такої проблеми; він має трохи «віддачі», що означає, що він може витримати удар, а не руйнуватися. Це властивість повернуло ті частини будівлі, які вимагають ударної в'язкості, до використання АБС, і цей інтерес привів до сьогоднішніх нагрітих поверхонь для друку, а іноді і до камер з підігрівом, де АБС можна друкувати на 3D-принтері більш-менш надійно.
Однак вся ця термообробка коштує дорого, особливо якщо ви нагріваєте камеру. Це не те, що кожен може собі дозволити, і це виключило можливість виробництва ударопрочних деталей для пристроїв, призначених тільки для PLA.
Впровадження міцних матеріалів PLA
Потім, кілька років тому, ми почали спостерігати появу «Tough PLA» або матеріалів з аналогічними назвами. По суті, це PLA, але з добавками, що підвищують ударну в'язкість. Іншими словами, ви можете друкувати міцні деталі на 3D-принтері на пристрої в стилі PLA.
Це приваблива пропозиція для багатьох, хто будує механічні деталі, оскільки вони можуть бути виготовлені на недорогому обладнанні.
Але є ще одна заковика: жорсткий PLA як і раніше має в основному ті ж термічні властивості, що і звичайний PLA. Хоча ваш новий міцний автомобільний тримач для смартфона з PLA не розіб'ється, якщо ви його упустите, він все одно провіснет, якщо залишити його на спеці.
Не зрозумійте мене неправильно; tough PLA - дуже корисний матеріал - тільки не думайте, що це повна заміна ABS. Завжди вибирайте відповідний матеріал для роботи.
Как вам эта новость?