Leave your phone and we will contact you!
Or you can call us yourself:
0951503591

Що таке «жорсткий PLA» і навіщо він вам потрібен?

Зараз існує безліч джерел «жорсткого PLA», але що це за загадковий матеріал і чому він набирає популярність?
Я побачив оголошення від постачальника філамента Filamentive, який недавно випустив свою версію під назвою «PLA Tough». Кажуть, що це «матеріал промислового класу», який забезпечує додаткову міцність, очевидно, збільшуючи ударостійкість на 750%.
Те ж саме і з іншими джерелами, які також надають «жорсткі» варіанти матеріалів з PLA.
Потрібно пройти трохи історії, щоб зрозуміти, як ми прийшли до миру Tough PLA.
АБС, перший матеріал для 3D-принтера
В оригінальних настільних 3D-принтерах, вперше випущених близько десяти років тому, не використовувався PLA. Замість цього вони використовували АБС. Це сталося через те, що в той час ніхто насправді не виробляв нитка для 3D-принтера. Якщо клієнт купив 3D-принтер, у нього повинен бути джерело матеріалів, і хтось придумав використовувати в якості матеріалу «зварювальний дріт з АБС-пластика». Цей товар був повсюдно доступний в торгових точках, пропонуючи покупцям необхідні матеріали.
Ця частина працювала, але у ABS були проблеми, особливо на неймовірно примітивних машинах того часу. Уявіть, наприклад, спробу 3D-друку ABS на неопалювальній акрилової друкованої пластині, покритої синьою малярською стрічкою, за допомогою 3D-принтера відкритого формату.
Зараз це звучить смішно, та й тоді це було насправді. АБС має значну усадку при охолодженні, і це, без термічних допоміжних засобів, викликало сильну деформацію майже кожного 3D-відбитка. Я знаю це, тому що це трапилося зі мною.
Введення PLA
Потім відбулося дещо цікаве: був представлений PLA.
Це було одкровенням, яке різко прискорило впровадження настільних 3D-принтерів, тому що їх було набагато простіше друкувати на 3D-принтері. Друк при набагато нижчій температурі означала, що температурний градієнт був менше, і, отже, відбувалося менше викривлення. Тоді стало можливо без особливих проблем друкувати на 3D-принтері більш дрібні об'єкти на неопалюваних поверхнях.
Але за перевагами НВАК ховалися дві важливі проблеми.
По-перше, більш низька температура розм'якшення означала, що об'єкти з PLA постраждають в теплих середовищ. Наприклад, автомобільний тримач для смартфона може прогнутися в літню спеку, так як температура всередині автомобіля в літній день може досягати 50-60 ° C.
Друга проблема - це крихкість. Об'єкти з PLA досить тверді, і це означає, що якщо їх впустити, вони можуть тріснути. Насправді, вони, ймовірно, тріснуть, що я занадто часто відчував.
У ABS не було такої проблеми; він має трохи «віддачі», що означає, що він може витримати удар, а не руйнуватися. Це властивість повернуло ті частини будівлі, які вимагають ударної в'язкості, до використання АБС, і цей інтерес привів до сьогоднішніх нагрітих поверхонь для друку, а іноді і до камер з підігрівом, де АБС можна друкувати на 3D-принтері більш-менш надійно.
Однак вся ця термообробка коштує дорого, особливо якщо ви нагріваєте камеру. Це не те, що кожен може собі дозволити, і це виключило можливість виробництва ударопрочних деталей для пристроїв, призначених тільки для PLA.
Впровадження міцних матеріалів PLA
Потім, кілька років тому, ми почали спостерігати появу «Tough PLA» або матеріалів з аналогічними назвами. По суті, це PLA, але з добавками, що підвищують ударну в'язкість. Іншими словами, ви можете друкувати міцні деталі на 3D-принтері на пристрої в стилі PLA.
Це приваблива пропозиція для багатьох, хто будує механічні деталі, оскільки вони можуть бути виготовлені на недорогому обладнанні.
Але є ще одна заковика: жорсткий PLA як і раніше має в основному ті ж термічні властивості, що і звичайний PLA. Хоча ваш новий міцний автомобільний тримач для смартфона з PLA не розіб'ється, якщо ви його упустите, він все одно провіснет, якщо залишити його на спеці.
Не зрозумійте мене неправильно; tough PLA - дуже корисний матеріал - тільки не думайте, що це повна заміна ABS. Завжди вибирайте відповідний матеріал для роботи.
Как вам эта новость?
Почему Медь Может Стать Следующим Золотым Материалом Для Аддитивного Производства
COBOD 3D Printer Building Трехэтажная Квартира